5 kérdés, 5 válasz a kockázati életbiztosításról
Kockázati életbiztosítást szeretnél kötni, de kérdéseid vannak? Az alábbiakban az öt leggyakrabban feltett kérdést válaszoljuk meg.

A kockázati életbiztosítás a családod számára teszi anyagilag biztonságosabbá azt az időszakot, amelyben Te már nem tudsz segíteni nekik annak fenntartásában. Ennek oka lehet halál, baleset, vagy súlyos betegség, ami akadályoz abban, hogy a megszokott módon tartsd el a szeretteidet. Legyünk őszinték: váratlan események bárkivel, így akár veled is történhetnek, a kockázati életbiztosítás pedig ilyen esetekben nyújt a családodnak védelmet.
1. Érdemes kockázati életbiztosítást kötni?
Ha családod van, mindenképp, ám egyedülállók számára is komoly segítséget jelenthet egy kockázati életbiztosítás megkötése, hiszen nem csak haláleset, de például végleges rokkantság esetén is szükség lehet anyagi támaszra, amit a kockázati életbiztosítás nyújthat neked. Ezen felül jó tudni, hogy akár cégek is köthetnek kockázati életbiztosítást az olyan munkavállalóikra, akik esetében a veszteség a cégre is kihatna, ráadásul ez költségként is elszámolható.
2. Milyet érdemes választani?
Olyan kockázati életbiztosítást érdemes választani, ami képes megfelelő védelmet nyújtani a családod igényei és az adósságaitok figyelembevételével. A legjobb a teljes körű védettség, mert így minden eshetőségre felkészülsz, és a biztosítás – káresemény után – akár több millió forintot is fizethet, sőt, előfordulhatnak akár több tízmilliós összegű kifizetések is.
3. Mennyibe kerül a kockázati életbiztosítás?
A kockázati életbiztosítás költsége a fix havidíj, ami havonta esedékes, a néhány ezertől a tízezer forintig terjedő sávban mozog, a mértékét pedig befolyásolja az életkor, a foglalkozás, a hobbik, a futamidő, az egészségi állapot, a rizikófaktorok, valamint a választott kiegészítő szolgáltatások.
4. Mire érdemes figyelni szerződéskötés előtt?
Ne felejts el megjelölni egy haláleseti kedvezményezettet, és tájékoztasd is a történtekről, hiszen biztosítási esemény bekövetkeztekor neki – vagy neked – kell tájékoztatni a biztosítót, és a kárigényt is neki – vagy neked – kell majd benyújtani. Lényeges még az őszinteség, mivel, ha nem a valóságról tájékoztatod a biztosítót a szerződés megkötése előtt, és ez a káresemény után derül ki, a kifizetés nem valósul meg!
5. Milyen esetekben fizet a kockázati életbiztosítás?
A kockázati életbiztosítás a futamidő alatt nyújt védettséget, vagyis csak addig, ameddig fizeted, a pontos válasz viszont csak akkor ismerhető meg, ha az adott biztosítási csomagot is ismered – tehát először fel kell mérned a biztosítási piacot. A legfontosabb, hogy minden eshetőségre biztosítsd magad, ehhez pedig a lehető legjobb kockázati életbiztosítást kell megtalálnod.
Ha kockázati életbiztosítást szeretnél kötni, tekintsd meg ajánlatainkat, majd indítsd el a szerződéskötési folyamatot online!