Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

A biztosítások mikor lépnek életbe?

2020.09.26.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 26. 17:42

Amikor megkötünk egy biztosítást, akkor arra számítunk, hogy onnantól kezdve már védve vagyunk, holott ez csak az esetek egy részében igaz. Sajnos – mint minden esetben – itt is akadnak kivételek, amelyek árnyalják ezt a képet; az alábbiakban ezeket vesszük sorra.

A biztosítások mikor lépnek életbe?

biztosítások alapvetően akkortól élnek, amikor aláírjuk őket – ez egy olyan alapvetés, amivel mindenki tisztában van, és sajnos téves. Alapvetően persze igaz, ám nem minden káreseményre vonatkozik ez a megállapítás. A legtöbbször ugyanis a szerződés aláírását követő napon lép életbe a biztosítás, vagyis éjféltől kezdve már „védve” vagyunk. Ez jellemző például az utasbiztosításokra, a casco-ra és a lakásbiztosításra is, ám ez csupán bizonyos esetekben van így, ezért, ha biztosat akarunk tudni, minden esetben fontos átnézni a szerződést.

Lássuk kicsit részletesebben, elsőként a lakásbiztosításokat, amelyek esetében a vagyonbiztosítási részre vonatkozhat várakozási idő, ami 15-30 nap biztosítótársaságtól függően. A casco biztosításoknál a kiegészítő biztosításokra írnak elő várakozási időt, ami többnyire 30 nap, ám fontos, hogy 15 nap elbírálási időn belül szerzett sérülések, lopás, töréskár esetében akkor sem köteles fizetni a biztosító, ha nincs várakozási idő a szerződésben.

Az életbiztosítások esetében akár hat hónap várakozási időt is előírhatnak a biztosítók, és ugyanez érvényes az egészség-, illetve a nyugdíjbiztosításokra is, ám a balesetbiztosítások esetében jellemzően nincs várakozási idő. A hitelfedezeti biztosításoknál jellemzően 60-90 nap várakozási idővel kell számolni, de a szerződésekben önrészt is előírnak, vagyis mielőtt a biztosító folyósítani kezdi a szerződésben meghatározott összeget, a biztosítottnak befizetéseket kell eszközölnie.

Akármilyen biztosítást is kötsz, fontos tudnod, hogy bizonyos esetekben csak a várakozási időt követően kezdődik meg a kockázatviselés a biztosító részéről, az ezen belül bekövetkezett káresemények után pedig nem fog fizetni. A szerződés aláírása előtt ezt is érdemes szem előtt tartani, és ez alapján is választani, hiszen lehetséges, hogy a legjobb ajánlatokhoz a legszigorúbb várakozási idő tartozik majd.

Amennyiben kérdésed lenne a biztosításokkal kapcsolatban, tedd fel nekünk megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,51% - 12,86%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

10,36% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Jövedelempótló biztosítás: anyagi biztonság a bajban is

Jövedelempótló biztosítás: anyagi biztonság a bajban is

2023.01.18.

A jövedelempótló biztosítás komoly segítséget nyújthat, ha elveszíted a munkahelyedet, vagy épp más okok miatt nem jutsz rendszeres jövedelemhez!

Tovább olvasom
Mire terjed ki a casco biztosítás?

Mire terjed ki a casco biztosítás?

2021.10.05.

A Casco biztosítást az autónkra köthetjük meg. Nem kötelező, mint a KGFB, de bizony, jól jöhet egy általunk okozott balesetnél. Az autónk nagy érték, Casco-val tudjuk megvédeni. A Casco alapértelmezésben egy vagyonbiztosítás, ami az autónkban keletkezett károkat téríti meg.

Tovább olvasom
Mire jó az utasbiztosítás?

Mire jó az utasbiztosítás?

2021.10.18.

Az utasbiztosítás akkor a legjobb, ha úgy jövünk haza a nyaralásból, hogy nem volt rá szükség. Ez ugyanis azt jelenti, hogy nem voltunk betegek, és nem ért bennünket baleset sem. A biztosítás megkötése mindig az előrelátás egyik módja, hiszen így felkészülhetünk egy nem várt esemény negatív anyagi vonzataira.

Tovább olvasom
Mi mindenre lehet jó egy utasbiztosítás?

Mi mindenre lehet jó egy utasbiztosítás?

2024.09.03.

Az utasbiztosítás kulcsfontosságú lehet az utazás biztonságának és nyugalmának biztosításában, ezért érdemes alaposan megfontolni, hogy milyen típusú biztosítás a legmegfelelőbb az adott utazási helyzetben.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával