Hirdetés

A biztosítások mikor lépnek életbe?

2020.09.26.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 26. 17:42

Amikor megkötünk egy biztosítást, akkor arra számítunk, hogy onnantól kezdve már védve vagyunk, holott ez csak az esetek egy részében igaz. Sajnos – mint minden esetben – itt is akadnak kivételek, amelyek árnyalják ezt a képet; az alábbiakban ezeket vesszük sorra.

A biztosítások mikor lépnek életbe?

biztosítások alapvetően akkortól élnek, amikor aláírjuk őket – ez egy olyan alapvetés, amivel mindenki tisztában van, és sajnos téves. Alapvetően persze igaz, ám nem minden káreseményre vonatkozik ez a megállapítás. A legtöbbször ugyanis a szerződés aláírását követő napon lép életbe a biztosítás, vagyis éjféltől kezdve már „védve” vagyunk. Ez jellemző például az utasbiztosításokra, a casco-ra és a lakásbiztosításra is, ám ez csupán bizonyos esetekben van így, ezért, ha biztosat akarunk tudni, minden esetben fontos átnézni a szerződést.

Lássuk kicsit részletesebben, elsőként a lakásbiztosításokat, amelyek esetében a vagyonbiztosítási részre vonatkozhat várakozási idő, ami 15-30 nap biztosítótársaságtól függően. A casco biztosításoknál a kiegészítő biztosításokra írnak elő várakozási időt, ami többnyire 30 nap, ám fontos, hogy 15 nap elbírálási időn belül szerzett sérülések, lopás, töréskár esetében akkor sem köteles fizetni a biztosító, ha nincs várakozási idő a szerződésben.

Az életbiztosítások esetében akár hat hónap várakozási időt is előírhatnak a biztosítók, és ugyanez érvényes az egészség-, illetve a nyugdíjbiztosításokra is, ám a balesetbiztosítások esetében jellemzően nincs várakozási idő. A hitelfedezeti biztosításoknál jellemzően 60-90 nap várakozási idővel kell számolni, de a szerződésekben önrészt is előírnak, vagyis mielőtt a biztosító folyósítani kezdi a szerződésben meghatározott összeget, a biztosítottnak befizetéseket kell eszközölnie.

Akármilyen biztosítást is kötsz, fontos tudnod, hogy bizonyos esetekben csak a várakozási időt követően kezdődik meg a kockázatviselés a biztosító részéről, az ezen belül bekövetkezett káresemények után pedig nem fog fizetni. A szerződés aláírása előtt ezt is érdemes szem előtt tartani, és ez alapján is választani, hiszen lehetséges, hogy a legjobb ajánlatokhoz a legszigorúbb várakozási idő tartozik majd.

Amennyiben kérdésed lenne a biztosításokkal kapcsolatban, tedd fel nekünk megadott elérhetőségeink egyikén!

Kalkulátorok

Archívum

Ajánlott hitelek

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

12,7%

Futamidő

18 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 250.000 Ft

§

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

12,9%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

§

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

17,50% - 19,81%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

§

További blogbejegyzések

Mit tegyünk, ha felmondták a kötelező biztosításunkat?

Mit tegyünk, ha felmondták a kötelező biztosításunkat?

2020.10.16.

A kötelező biztosítás díját – nem éves díjfizetés esetén pedig az első részletet – a szerződéskötéstől számított 60 napon belül be kell fizetni. Ha ez nem történik meg, a biztosító automatikusan felmondja a kötelező biztosítás szerződését.

Tovább olvasom
Értékeidet biztonságban tudhatod, ha ingóságbiztosítást kötsz!

Értékeidet biztonságban tudhatod, ha ingóságbiztosítást kötsz!

2021.09.16.

Az ingóságbiztosítás még nem igazán elterjedt hazánkban, épp ezért igyekszünk mindenkit megismertetni a részleteivel alábbi cikkünkben.

Tovább olvasom
Utazzunk körültekintően a járvány alatt!

Utazzunk körültekintően a járvány alatt!

2020.08.28.

A körültekintő utazás a koronavírus felbukkanása előtt is fontos volt, hiszen jó előre ki kellett találni, hogy hová megyünk, mit csinálunk ott, milyen szállást foglalunk, mit teszünk baj esetén, és még hosszasan sorolhatnánk. A jelenlegi, járványveszélyes helyzetben azonban ennél sokkal többre is szükség van, mivel az életével játszik az, aki nem ügyel a biztonságára.

Tovább olvasom
OBA – Országos Betétbiztosítási Alap

OBA – Országos Betétbiztosítási Alap

2022.03.05.

A magyar Sberbank végelszámolásával a figyelem középpontjába került az Országos Betétbiztosítási Alap, az OBA. Biztosítva van a pénzünk? Visszakaphatjuk? Számtalan kérdés merülhetett fel, főként az érintettekben. A cikkünkben közérthetően írunk arról, hogy mi is az az OBA, és milyen szabályok szerint kártalanít.

Tovább olvasom