Hirdetés

Érdemes lakásbiztosítást kötni?

2020.10.19.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2020. október 19. 17:28

Nem az a kérdés, hogy érdemes-e lakásbiztosítást kötni, hanem, hogy milyet! A lakásbiztosítások ugyanis a lehető legszélesebb körű anyagi biztonságot képesek nyújtani a számodra, és ezt akár minimális havidíjjal is elérheted, ám nem mindegy, hogy milyet választasz.

Érdemes lakásbiztosítást kötni?

Mire fizet a lakásbiztosítás?

lakásbiztosítások az alábbi káresemények esetén térítik meg a károdat:
•    csőtörés
•    betörés
•    vandalizmus
•    üvegtörés
•    tűzoltás
•    mentés
•    rom- és törmelékeltakarítás
•    elveszett, illetve megsemmisült személyi okmányok pótlása
•    családtagok által okozott károk

Ezek természetesen csak az alapok, hiszen a lakásbiztosításokat számtalan kiegészítő biztosítással is kérheted, így gyakorlatilag mindenre kiterjedhetnek, ami az otthonodban történhet.

Milyen ingatlanra köthető lakásbiztosítás?

lakásbiztosításokat elsősorban a társasházi lakásokra és a családi házakra kötik meg, így ezek minden biztosító portfóliójában megtalálhatóak, emellett a melléképületeket is lehet biztosítani, de ezeket csak a lakásbiztosítás kiegészítéseként lehetséges megkötni. A sorházak és ikerházak is hasonlóan könnyedén biztosíthatóak, de mivel a biztosítók között is hatalmas különbségek vannak, érdemes összehasonlítást végezni annak érdekében, hogy a legmegfelelőbb lakásbiztosítást köthesd meg. 
Két kivétel van, a vályogház, amire a legtöbb biztosítónál nem köthető lakásbiztosítás. Ha mégis – hiszen vannak olyan biztosítók is, amelyeknél ez is megoldható –, akkor annyiban térhet el a szerződés, hogy kevesebb a biztosító részéről vállalt fedezet, illetve kockázat, ami káresemény esetén alacsonyabb összegű kártérítést jelent. A másik kivétel az építés alatt álló ingatlan, ám erre a problémára megoldást nyújt egy építési és szerelési biztosítás.

Mire terjedhetnek még ki a lakásbiztosítások kiegészítései?

lakásbiztosítások kiegészítéseit megkötheted medencére, udvari térburkolatra, nyílászárók üvegezésére, kerti bútorokra, dísznövényekre, háziállatokra is. Ezeken felül egy külön biztosítási összeg megadása esetén az ingóságbiztosítási kiegészítés kiterjedhet az elzárva tartható kiemelt értékekre, mint például az ékszerek, értéktárgyak, valamint ide tartoznak az elzárva nem tartható festmények is.
Amennyiben lakásbiztosítást szeretnél kötni, tekintsd meg ajánlatainkat, majd válaszd ki a számodra leginkább megfelelőt, és indítsd el a szerződés kötését online!

Kalkulátorok

Archívum

Ajánlott hitelek

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

12,7%

Futamidő

18 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 250.000 Ft

§

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

12,9%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

§

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

17,50% - 19,81%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

§

További blogbejegyzések

Jövedelempótló biztosítás: anyagi biztonság a bajban is

Jövedelempótló biztosítás: anyagi biztonság a bajban is

2023.01.18.

A jövedelempótló biztosítás komoly segítséget nyújthat, ha elveszíted a munkahelyedet, vagy épp más okok miatt nem jutsz rendszeres jövedelemhez!

Tovább olvasom
Nézzük át az életbiztosítás típusait!

Nézzük át az életbiztosítás típusait!

2021.01.13.

Az életbiztosítás számos esetben hasznos lehet és bármely életszakaszban megköthető. Azonban nem mindegy, hogy melyik típusára esik a választás, hiszen fontos, hogy milyen céllal kerül sor a szerződésre. Összefoglaltuk az életbiztosítás típusait. 

Tovább olvasom
Mi a különbség az egészségpénztár és az egészségbiztosítás között?

Mi a különbség az egészségpénztár és az egészségbiztosítás között?

2021.07.06.

Az egészségpénztár és az egészségbiztosítás között számtalan a különbség, mégis sokan összekeverik őket; az alábbiakban ezt tesszük rendbe.

Tovább olvasom
Kárrendezés – hogy működik a biztosítóknál?

Kárrendezés – hogy működik a biztosítóknál?

2020.12.09.

A kárrendezés összetett folyamat, ami egyszerűen is leírható: ha a biztosítási káresemény megtörténik, a biztosító felméri azt, majd fizet. Ez lenne a dolog lényege, viszont a háttérben többféle folyamat is zajlik, és ahány biztosítástípus, annyiféle a kárrendezés menete is.

Tovább olvasom