Biztosítás

Mindenki találkozott már életében biztosítással, ha mással nem, gépkocsiján van kötelező biztosítás, esetleg casco, illetve jó eséllyel lakásbiztosítással is rendelkezik. A biztosítás egyfajta védelmet jelent, méghozzá olyan események okozta károk ellen, amelyek véletlenszerűen, előre ki nem számíthatóan következnek be.

Aki biztosítást köt (mindegy, hogy milyet) rendszeresen biztosítási díjat fizet egy biztosítótársaságnak, amely a díj fejében, meghatározott feltételek mellett szolgáltatást nyújt. Ez a szolgáltatás arra terjed ki, hogy (ha a feltételek megfelelnek a szerződésben leírtaknak) a káresemény bekövetkeztét követően kártalanítja az ügyfelet, egészen pontosan a biztosítás kedvezményezetjét.

Szinte mindenre lehet biztosítást kötni és a különböző szolgáltatások kombinálhatóak. Például van élet-, baleset-, betegség-, lakás-, kötelező gépjárműfelelősség-, casco-, nyugdíj-, és utasbiztosítás. A felsorolás messze nem teljes, hosszú a sor, ráadásul számtalan variáció is létezik, ha többféle biztosítást szeretnénk összekapcsolni. Ilyen például a lakásbiztosítás, amelynek lehetnek élet-, baleset-, vagy egészségbiztosítási részei is.

Igen, van. A biztosíthatóságnak akadnak bizonyos kritériumai. Emellett vannak olyan kockázatok, amelyeket a biztosító nem akar vállalni, ezek a kizárás, vagy mentesülés címkét kapják. A kizárást előre megadják, ilyen például egy háború, vagy egy atomcsapás bekövetkezte. A mentesülés akkor lép életbe, ha a biztosított gondatlanul jár el, azaz ő tehet a kárról (vagy része van benne), amit elszenvedett.

A biztosítási szolgáltatás mértéke az esetek többségében igazodik a bekövetkező kár mértékéhez, azonban a különböző biztosítási típusoknál jelentős eltérések akadnak. Abban az esetben, ahol a kárösszeg meghatározható, a biztosító mindig a bekövetkezett kár mértékében térít, a törvény szerint a biztosítási szolgáltatás nem vezethet gyarapodáshoz, vagyonosodáshoz. Másrészt, nem meghatározható mértékű kár esetén, a biztosítók a maximálisan kifizethető biztosítási összeget állapítják meg biztosítási ajánlatukban. Ezekben az esetekben ez a megadott biztosítási összeg kerül kifizetésre (például életbiztosítás esetén a biztosított halálakor), vagy maximálisan eddig az összegig térít a biztosító (például felelősségbiztosítás esetén).

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Szeretnék ösztönözni a zöld hitelezést

Szeretnék ösztönözni a zöld hitelezést

2024.11.28.

Az utóbbi években a Magyar Nemzeti Bank (MNB) egyre nagyobb figyelmet fordít a fenntarthatóságra és a klímaváltozással kapcsolatos kihívásokra, különösen a pénzügyi szektor szerepére ezen célok elérésében. 2024-ben az MNB két jelentős változtatást jelentett be, amelyek a zöld hitelezést hivatottak erősíteni: az adósságfék-szabályok módosítását és a Minősített Fogyasztóbarát keretrendszer (MFL) felülvizsgálatát.

Tovább olvasom
Számlanyitás és bankolás: Mikor érdemes elkezdeni?

Számlanyitás és bankolás: Mikor érdemes elkezdeni?

2024.11.27.

A pénzügyi tudatosság korai fejlesztése egyre fontosabbá válik a modern világban. Ahogy a gazdasági környezet változik, az embereknek már fiatalon meg kell tanulniuk, hogyan kezeljék a pénzügyeiket. A számlanyitás és a bankolás egy fontos lépés ebben a folyamatban, és felmerül a kérdés: hány éves korban érdemes elkezdeni? Bár a pontos válasz élethelyzettől függ, vannak általános irányelvek, amelyek segítenek megérteni, mikor van a legjobb idő erre a fontos lépésre.

Tovább olvasom
Minden, amit tudni érdemes az MBH bankszámlákról

Minden, amit tudni érdemes az MBH bankszámlákról

2024.11.25.

A bankszámla része a mindennapjainknak. És ha már az, érdemes kihozni belőle a legtöbbet. De hogyan válasszuk ki a legjobb bankszámlát? Melyik bankot válasszuk? Mire figyeljünk a kiválasztáskor? Miért válasszuk az MBH bankszámláját? Mutatjuk.

Tovább olvasom
Itt a Black Friday! Ilyen hitelekben érdemes gondolkodni a vásárlásnál

Itt a Black Friday! Ilyen hitelekben érdemes gondolkodni a vásárlásnál

2024.11.22.

A Black Friday, vagyis a „fekete péntek”, az év egyik legjobban várt vásárlási eseménye. Az Amerikából eredő hagyomány világszerte elterjedt, és a kereskedők hatalmas akciókkal próbálnak vásárlásra ösztönözni. Az online és fizikai üzletekben ilyenkor jelentős árengedményeket találhatunk, ami sokakat arra sarkall, hogy kihasználják az alkalmat és megvegyék a régóta vágyott termékeket.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával