Hirdetés

Hogy hatott a koronavírus a jövedelmekre?

2021.05.14.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2021. május 14. 12:58

A koronavírus a jövedelmekre is hatott, nem csupán a mindennapi életünket forgatta fel. Ha kíváncsi vagy, hogyan, olvasd el alábbi cikkünket!

Hogy hatott a koronavírus a jövedelmekre?

koronavírus a jövedelmekre is negatívan hatott: egy nemzetközi felmérés alapján az Európai Uniós tagállamokban az emberek harmadának csökkentek a havi bevételei, hazánkban azonban ez jóval több – a tavalyi évben 60%, idén tavasszal pedig 41% a rosszabbul keresők aránya. Mostanra ugyan javult a lakosság pénzügyi helyzete, de még mindig sokan tapasztalják a válság hatásait a bankszámla-egyenlegük alakulásán.

A koronavírus jövedelmekre gyakorolt hatása korcsoportok szerint

Az idén elvégzett felmérés alapján a fiatalabbakat jobban megviselte a recesszió, mint az idősebbeket: a 18 és 21 év közöttiek 60%-a, a 22 és 37 év közötti felnőttek 50%-a számolt be a jövedelme csökkenéséről. Az 55 és 64 év közöttiek körében ez az arány már csak 37%, a 65 év felettieknél pedig 17% hazánkban. Fontos viszont, hogy a nemzetközi felmérés is hasonló, illetve egyes esetekben egyező adatokat mutat. A kisgyermekes szülőket általában erősebben érintette a koronavírus jövedelmekre gyakorolt hatása, és ők az átlagosnál jobban is aggódnak anyagi helyzetük miatt.

Mi a helyzet a megtakarításokkal?

A felmérés alapján kijelenthető, hogy a fentiek ellenére a magyarok megtakarítási képessége nem csökkent, legalábbis a vizsgált csoportokban. Valamennyire ugyan kisebb mértékű a megtakarítások mértéke az elmúlt egy évben, ám azok, akik eddig tudtak félretenni a jövedelmükből, most is képesek rá. Sőt, minimálisan ugyan, de nőtt azok száma, akik minden hónapban megtakarítanak valamennyit, szóval mondhatjuk, hogy a koronavírus jövedelmekre gyakorolt hatása ebből a szempontból pozitív. Erre nagy valószínűség szerint a váratlan és merőben új helyzet pénzügyi tudatosságra gyakorolt hatása a magyarázat, valamint az, hogy a home office több költségtől is megszabadította az embereket, így például az utazási költségektől is.

koronavírus jövedelmekre gyakorolt hatása a számlafizetési képességben is tetten érhető, méghozzá ugyanilyen előjellel: nőtt azok száma, akik a megnövekedett energiaköltségek ellenére is pontosan fizetik a számláikat.

Kalkulátorok

Archívum

Ajánlott hitelek

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

12,7%

Futamidő

18 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 250.000 Ft

§

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

12,9%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

§

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

17,50% - 19,81%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

§

További blogbejegyzések

Szigorúbb feltételek jönnek a jövedelem terhelhetőségében hiteligénylésnél

Szigorúbb feltételek jönnek a jövedelem terhelhetőségében hiteligénylésnél

2023.05.18.

2023. július elsejétől változnak a jövedelem terhelhetőségének szabályai hiteligénylésnél. Mivel a szabály alacsonyabb terhelhetőséget enged meg, a felvehető hitelösszeg is alacsonyabb lesz. Ez azonban nem fog mindenkit érinteni. Mutatjuk a részleteket.

Tovább olvasom
Minimálbérrel szeretnél nagyobb összegű hitelt igényelni?

Minimálbérrel szeretnél nagyobb összegű hitelt igényelni?

2021.07.30.

Ha nagyobb összegű hitelre van szükséged, de csak minimálbért tudsz igazolni, akkor ugyan vannak lehetőségeid, de nehezebb dolgod lesz – mutatjuk a részleteket!

Tovább olvasom
Ezeket a jövedelemtípusokat fogadják el személyi kölcsön igénylésekor

Ezeket a jövedelemtípusokat fogadják el személyi kölcsön igénylésekor

2021.06.03.

Egyes jövedelemtípusok elfogadhatóak személyi kölcsön igénylésekor, mások nem – az alábbiakban mindent megtudhatsz a témáról.

Tovább olvasom
Jövedelempótló biztosítás: anyagi biztonság a bajban is

Jövedelempótló biztosítás: anyagi biztonság a bajban is

2023.01.18.

A jövedelempótló biztosítás komoly segítséget nyújthat, ha elveszíted a munkahelyedet, vagy épp más okok miatt nem jutsz rendszeres jövedelemhez!

Tovább olvasom