Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Nyugdíjbiztosítás – milyen típusok közül választhatunk?

2021.10.22.
Szerző: Horák Árpád
Utoljára módosítva: 2021. október 22. 15:34

A nyugdíj előtt állók vagy az előre gondolkodók gyakran szembesülnek azzal, hogy az állam a nyugdíjrendszerén keresztül nem fog megfelelően gondoskodni róluk életük utolsó éveiben. Ha a nyugdíjas éveinket utazással, pihenéssel, anyagi biztonságban szeretnénk tölteni, szükségünk lehet öngondoskodásra. Mit tehetünk? Mik a lehetőségeink? Mikor érdemes elkezdeni a nyugdíj-előtakarékosságot? Ennek jártunk utána.

Nyugdíjbiztosítás – milyen típusok közül választhatunk?

A nyugdíj-előtakarékosság formái

Nyugdíj kiegészítésére három féle termék is a rendelkezésünkre áll. Köthetünk nyugdíjbiztosítást, beléphetünk egy önkéntes nyugdíjpénztárba vagy nyithatunk egy nyugdíj-előtakarékossági számlát. Mindhárom termék azt a célt szolgálja, hogy kiegészítő jövedelemre tegyünk szert, és anyagi biztonságot teremtsünk magunknak életünk alkonyán. Nem akarjuk, hogy aprópénzt számolva kelljen boltba járnunk. Arra, hogy a nyugat-európában elérhető életszínvonalon éljük le életünk végét, nem sok esélyünk van, de tehetünk magunkért, és már jóval a nyugdíj előtt tehetünk félre pénzt, akar adókedvezménnyel is.

A nyugdíjbiztosítás

A nyugdíjbiztosítás az életbiztosítás egy speciális fajtája, aminek a megtakarítás a lényege. A hagyományos megtakarítási formákkal szemben szigorúbbak a hozzájutás feltételei, cserébe az állam adókedvezménnyel egészíti ki az általunk befizetett összeget. Eseti vagy rendszeres jelleggel is takaríthatunk meg pénzt. A tapasztalatok alapján a kettő kombinációja a legnépszerűbb. A rendszeres, havi befizetések mellett az ügyfelek gyakran eseti jelleggel fizetnek be nagyobb összegeket. Ennek célja többnyire az adókedvezmény maximális kihasználása. Ez teszi egyébként legnépszerűbbé a terméket a nyugdíj-előtakarékosságok közül.

A futamidő ideális esetben a szerződés megkötésétől a nyugdíjkorhatár eléréséig tart. Jellemző ugyanakkor, hogy a későn eszmélők nem vehetik fel a megtakarításaik összegét költségek nélkül nyugdíjba vonuláskor. Abban az esetben ugyanis, ha tíz éven belül nyúlunk hozzá a befektetéshez, kamatadót kell fizetnünk. Bár a nyugdíjbiztosításunk bármikor felvehető, így tíz évnél korábban vagy a nyugdíjkorhatár elérése előtt is, de így éppen a lényege veszik el, hiszen a kamatadó mellett az adókedvezményt is vissza kell fizetnünk.

Melyik nyugdíjbiztosítást válasszuk?

Sok pénzintézet kínál nekünk nyugdíjbiztosítást. A választás nem egyszerű, a termékek bonyolultak, alapos utánajárásra van szükség ahhoz, hogy kiválasszuk a nekünk legmegfelelőbbet. Meg kell vizsgálnunk a termék várható hozamát, és a költségekkel is számolnunk kell.

A döntésnél fontos, hogy mikor kezdjük a megtakarítást és mekkora összeggel. Ha azonban döntöttünk, lépjünk, mert az idő ebben az esetben nekünk dolgozik. Minél előbb kezdjük el a megtakarítást, annál jobban járhatunk.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Raiffeisen Személyi Kölcsön - Aktív számlahasználat

THM

12,0% - 19,2%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

300.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,17% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

10,36% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mi az a pénzügyi nevelés? Hogy működik hazánkban?

Mi az a pénzügyi nevelés? Hogy működik hazánkban?

2024.09.17.

A pénzügyi nevelés célja az, hogy az emberek megértsék és hatékonyan kezeljék a pénzügyi döntéseiket. A modern világban egyre bonyolultabbá válnak a pénzügyi rendszerek, és ennek megfelelően egyre fontosabb, hogy az egyének megfelelő pénzügyi tudással rendelkezzenek ahhoz, hogy megalapozott döntéseket hozhassanak a pénzügyeik terén.

Tovább olvasom
10 gyakori pénzügyi hiba, amiket ne kövess el!

10 gyakori pénzügyi hiba, amiket ne kövess el!

2024.05.21.

A pénzügyi stabilitás és függetlenség elérése mindannyiunk számára fontos cél, azonban sokan elkövetnek olyan hibákat, amelyek akadályozzák ezt az utat. Ebben a cikkben bemutatjuk a tíz leggyakoribb pénzügyi hibát, amelyeket érdemes elkerülni, hogy megalapozottabb és biztosabb pénzügyi jövőt építhessünk.

Tovább olvasom
Minden, amit tudnod kell az új MÁP Pluszról

Minden, amit tudnod kell az új MÁP Pluszról

2024.06.12.

Az elmúlt években a magyar kormány folyamatosan igyekszik új és vonzó pénzügyi termékeket kínálni a lakosság számára, hogy ösztönözze a megtakarításokat, és egyben csökkentse az ország külső adósságát. Ennek a törekvésnek egyik legújabb példája az új Magyar Állampapír Plusz (MÁP Plusz) magasabb kamatozással. Mutatjuk, hogy miért lehet érdemes befektetni ebbe az új állampapírba, hogyan működik, és milyen előnyöket kínál.

Tovább olvasom
Megtakarítással kombinált hitelek: kockázatok és előnyök

Megtakarítással kombinált hitelek: kockázatok és előnyök

2024.10.02.

A megtakarítással kombinált hitelek, más néven „kombinált hitelek” olyan pénzügyi konstrukciók, amelyek egyszerre foglalják magukban a hitelfelvételt és a megtakarítást.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával