Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Ingatlant vásárolni, vagy bérelni érdemes?

2020.11.03.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2020. november 3. 15:33

A fenti kérdés, vagyis hogy ingatlant vásárolni, vagy bérelni érdemes, egy komoly dilemma elé állított bennünket, hiszen azonnal azt válaszoltuk rá, hogy „vásárolni”, ám szinte azonnal jött is a kiegészítése, miszerint „ha megteheted”, majd kicsit később követte az „és ha olyanok a lehetőségek”. Épp ezért úgy döntöttünk, hogy alapos átgondolás után kifejtjük a véleményünk minden apró részletét.

Ingatlant vásárolni, vagy bérelni érdemes?

Ha szeretnél ingatlant vásárolni, de nincs rá pénzed, akkor marad a hitelfelvétel, ezt mindenki tudja. Az ingatlanhitelek közös jellemzője azonban – hála a JTM szabályozásnak – az, hogy mindenképpen kell hozzájuk minimum 20% önerő, vagyis ha egy 30.000.000 forint értékű lakást szeretnél megvásárolni, akkor legalább 6.000.000 forinttal rendelkezned kell. Jó, ha tudod, hogy ez a törvényi szabályozás, és mivel maradt benne egy kiskapu, ezt a bankok ki is használják, ami abban nyilvánul meg, hogy Általában nem 20, hanem 30-40% önerőt is elvárhatnak. Ha nem rendelkezel ekkora összeggel, akkor az ingatlanvásárlás már meg is hiúsult.

Ingatlant vásárolni tehát nem lehet pénz nélkül, vagyis marad a bérlés. Ha viszont van ennyid, akkor is érdemes átgondolni, hogy mi éri meg jobban. Nem fogunk belemenni hosszadalmas számítgatásokba, hogy számszerűsítsük a dolgot, hiszen megtették ezt már sokan mások, de a lényeg, hogy már 20 éves futamidő és egy átlagos, 5-6% körüli THM-mel rendelkező jelzáloghitel esetén is az ingatlan megvásárlása kerül ki győztesként, főleg akkor, ha extrém bérletidíj-növekedést is tapasztalunk majd az elkövetkező években. Nyilvánvaló is, hiszen a bérleti díjak akkor nőnek, ha az ingatlan értéke is, és ha most vásárolsz lakást, vagy házat, akkor ezzel a plusz kiadással nem kell számolnod, sőt, nyereséget könyvelhetsz el!

Ehhez azonban szükséges a körülmények összjátéka, hiszen az ingatlanvásárláshoz nem csak pénz, de manapság már szerencse is kell. Ha viszont már csak a hitelfelvétel van hátra, akkor oldalunkon könnyedén összehasonlíthatod a bankok legjobb ajánlatait, és így megtalálhatod a számodra legmegfelelőbbet! Kérdésed van? Tedd fel nekünk megadott elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mi történik válás esetén a közös hitellel?

Mi történik válás esetén a közös hitellel?

2020.11.29.

A válás egy olyan téma, ami sajnos megkerülhetetlen, hiszen hazánkban a házasságok 40%-a nem tart holtomiglan-holtodiglan. Ennek az érzelmi traumán túl komoly anyagi vonzata is van, ráadásul rengeteg ügyintézéssel is jár. Az alábbiakból kiderül, mire kell számítani egy közös hitelnél válás esetén.

Tovább olvasom
Kérdések, amelyek tisztázatlanok a CSOK Plusz kapcsán

Kérdések, amelyek tisztázatlanok a CSOK Plusz kapcsán

2023.10.27.

Néhány napja egy igen meglepő hírre ébredtünk: a kormány bejelentette a jövő évtől érvényes CSOK Plusz program feltételeit, melynek keretében maximum 50 millió forintra emelkedik a támogatott hitel összege. Az eddigi információk szerint a program a 2023 végéig igényelhető támogatás helyébe lép. A friss hír kapcsán bőven akadnak még tisztázatlan kérdések, amelyeket a Banknavigátor.hu is körbejárt.

Tovább olvasom
Adóstárs és kezes – mi a különbség?

Adóstárs és kezes – mi a különbség?

2020.11.19.

Ha hitelt szeretnél igényelni, akkor a bankok többféle megkötést is megadhatnak, aminek teljesítése nélkül a hitelbírálat végeredménye elutasítás lesz. Akadnak azonban olyan feltételek is, amelyeket – ha nem tudod teljesíteni – meg is lehet kerülni, sőt, sokszor maguk a pénzintézetek kérik, hogy járj el így. Az adóstárs és kezes bevonása például ezek közé tartozik, ám mindkettőnek más-más kötelezettségei és jogai vannak. 

Tovább olvasom
Lakáshitel kalkulátor használata – mire érdemes figyelni?

Lakáshitel kalkulátor használata – mire érdemes figyelni?

2020.07.24.

A lakáshitel kalkulátor használata abszolút nem bonyolult, hiszen csak néhány adatot kell megadnod, és gombnyomásra ki is adja az eredményeket. Az átlagos lakáshitel kalkulátor az igényelt hitelösszeget és a havi, nettó jövedelmedet kéri, valamint meg kell adnod a választott futamidőt, majd megtekintheted, hogy mely bankok folyósítanák neked a kívánt pénzösszeget.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával