Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Kárrendezés – hogy működik a biztosítóknál?

2020.12.09.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2023. július 16. 22:46

A kárrendezés összetett folyamat, ami egyszerűen is leírható: ha a biztosítási káresemény megtörténik, a biztosító felméri azt, majd fizet. Ez lenne a dolog lényege, viszont a háttérben többféle folyamat is zajlik, és ahány biztosítástípus, annyiféle a kárrendezés menete is.

Kárrendezés – hogy működik a biztosítóknál?

Hogyan zajlik a kárrendezés?

A kárrendezés első lépése a kárbejelentés, amit értelemszerűen neked kell megtenned, a továbbiakat viszont nyugodtan rábízhatod a biztosítóra. A kárfelmérés lesz az első, amin át kell esni, bár vannak olyan helyzetek is, amikor ez csupán formalitás, vagy még annyi sem, hiszen például életbiztosításoknál a halálesetet egy halotti anyakönyvi kivonattal kell igazolni, és ezzel gyakorlatilag vége is a dolognak, míg mondjuk egy autóbaleset utáni kárfelmérés akár napokig is eltarthat attól függően, hogy milyen jellegű a kár. Egy apró koccanást persze nem nehéz felmérni, hiszen csak meg kell állapítani, hogy mennyibe kerül a javítása, ám egy súlyosabb esetnél komolyabb vizsgálatokra is szükség van.

Hasonló a kárrendezés menete egy lakásbiztosítás esetében is: a kárszakértő megérkezik, felméri a kárt, megállapítja a kárösszeget, majd távozik, a folyószámládra pedig elutalják a megállapított összegű pénzt. Amennyiben a kárösszeget nem találod megfelelőnek, panasszal élhetsz a biztosító felé, amit ők kivizsgálnak, és vagy jóváhagyják, vagy elutasítják azt, de szerencsére az ilyesmi ritka. Mondjuk ezt annak ellenére, hogy az interneten számtalan elégedetlen ügyfélről lehet olvasni, de nem szabad elfelejteni azt sem, hogy egyrészt a biztosító mindig a hatályos magyar törvények és a szerződésben foglaltak szerint jár el a kárrendezés során, másrészt logikusan a negatív esetekről lehet cikket írni, a pozitívakról felesleges. 

Ha további információra lenne szükséged a biztosításokról, illetve a kárrendezésről, térj vissza oldalunkra a későbbiekben is, hiszen számos cikket szentelünk még a témának, de akkor is érdemes, ha biztosítást kötnél, hiszen nálunk számos biztosító legjobb ajánlatai közül választhatsz

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

A biztosítások mikor lépnek életbe?

A biztosítások mikor lépnek életbe?

2020.09.26.

Amikor megkötünk egy biztosítást, akkor arra számítunk, hogy onnantól kezdve már védve vagyunk, holott ez csak az esetek egy részében igaz. Sajnos – mint minden esetben – itt is akadnak kivételek, amelyek árnyalják ezt a képet; az alábbiakban ezeket vesszük sorra.

Tovább olvasom
OBA – Országos Betétbiztosítási Alap

OBA – Országos Betétbiztosítási Alap

2022.03.05.

A magyar Sberbank végelszámolásával a figyelem középpontjába került az Országos Betétbiztosítási Alap, az OBA. Biztosítva van a pénzünk? Visszakaphatjuk? Számtalan kérdés merülhetett fel, főként az érintettekben. A cikkünkben közérthetően írunk arról, hogy mi is az az OBA, és milyen szabályok szerint kártalanít.

Tovább olvasom
Mikor fizet a kötelező biztosítás?

Mikor fizet a kötelező biztosítás?

2020.08.06.

Azt, hogy mikor fizet a kötelező biztosítás, számos tényező határozza meg, ráadásul lehetnek eltérések a biztosítótársaságok között is, még annak ellenére is, hogy alapvetően törvényileg szabályozott a működésük, hiszen kiskapuk mindig is voltak és lesznek. Általánosságban azonban elmondható, hogy a kötelező biztosítás egy meghatározott esetben fizet, és a kivételek sora lényegesen hosszadalmasabb, ám ezekre is köthető biztosítás, amennyiben szükség van rá.

Tovább olvasom
Életbiztosítás felmondása: milyen következményekkel kell számolnunk?

Életbiztosítás felmondása: milyen következményekkel kell számolnunk?

2023.06.22.

Életbiztosítást akkor kötünk, ha előrelátóak vagyunk. Megtakarítás vagy az élethelyzetünk megóvása lehet a cél. De mi van akkor, ha időközben meggondoljuk magunkat, és lemondjuk az életbiztosításunkat? Milyen következményekkel kell számolnunk? A Banknavigátor szakértői röviden és érthetően, a lényegről tájékoztatnak. Íme!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával