Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Miért érdemes lakásbiztosítást kötni?

2020.10.18.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2020. október 18. 13:41

Miért érdemes lakásbiztosítást kötni? A kérdés több szempontból is érdekes, lássuk, miért fontos, hogy embernek legyen biztosítása lakóingatlanjára?

Miért érdemes lakásbiztosítást kötni?

Lakóingatlanunk a legnagyobb értékünk

A miért érdemes lakásbiztosítást kötni kérdésre a legfontosabb válasz az: a lakásbiztosítás elsősorban azért fontos, hogy segítségével kiküszöböljük, mérsékeljük az előre nem látható helyzetek okozta anyagi károkat. Az előre nem látható helyzetek ugyanis rendre bekövetkeznek, és károkat okoznak. Ez nagy probléma, főleg akkor, ha nincs lakásbiztosításunk. Tehát lakásbiztosítást mindenképpen érdemes kötni, sőt sok esetben kötelező is. Az emberek többségének a lakóingatlanja a legnagyobb értéke, mondani sem kell, óriási hatással van életünkre, ha abban komoly kár keletkezik.

Lehet benne felelősség-, és balesetbiztosítás is

Emellett miért érdemes lakásbiztosítást kötni még? Azért, mert egy lakásbiztosítás alap károkon kívül több minden másra is kiterjedhet, ami szintén nagyon hasznos lehet számunkra. Egy alap lakásbiztosítás a legtöbbször a következő károkra vonatkozik: tűzkár (robbanás, tűz), időjárás okozta károk (beázás, villámcsapás, viharkárok), idegen tárgy okozta károk (jármű becsapódás, fa rádőlése), geológiai károk (földrengés, üregbeomlás, földcsuszamlás). Könnyű belátni, hogy ezek mellett még rengeteg értékünket érintheti más módon veszély és érheti potenciális kár. Emiatt az alap biztosítás mellé olyan konstrukciót is köthetünk, amelybe a következők is beletartoznak: lopáskár, rablás, vandalizmus, csőtörés, vezetékes vízkár, üvegkár, villámcsapás okozta másodlagos kár, oltás, mentés, romeltakarítás, kárenyhítés költségei, iratok pótlása (elvesztés esetén), zárcsere (ha elhagyjuk a lakáskulcsot), az ingatlanba bejelentett vállalkozás vagyontárgyai. Ezeken túl a lakásbiztosítás kiegészülhet még különböző felelősség- és balesetbiztosításokkal is.

Könnyen és gyorsan megköthető

A legtöbb lakáshitel esetében a kölcsönt nyújtó hitelintézet feltétele, hogy az ingatlan rendelkezzen megfelelő lakásbiztosítással. Sokszor ennek részleteit is megszabják a bankok. Egy lakásbiztosítási-szerződés megkötése nem bonyolult feladat. Akár online is intézhetjük. Először is meg kell adni néhány tudnivalót, például: mekkora az ingatlan, mikor és miből épült, hol helyezkedik el, milyen típusú. A biztosítók ezen információk alapján készítik el ajánlataikat, amelyek közül választhatunk. Lakásbiztosítás sokféle van, érdemes olyan típusút választani, amely az ingatlan mellett minél több vagyontárgyunk védelmét tartalmazza.

Kalkulátorok

Archívum

Ajánlott hitelek

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

15,88% - 16,97%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

Provident Sláger kölcsön

THM

14,9%

Futamidő

18 hó

Hitelösszeg

350.000 Ft - 700.000 Ft

Promóció

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

14,6% - 16,3%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Így biztosíthatod be magad váratlan útlemondás esetére

Így biztosíthatod be magad váratlan útlemondás esetére

2023.08.16.

Váratlan esemény? Nem tudsz elutazni? Már kifizetted az utazást? Kellemetlen helyzet. De van megoldás. Utánajártunk, hogyan biztosíthatod be magad váratlan útlemondás esetére. Fontos információk következnek.

Tovább olvasom
Lakásbiztosítás mellé baleset- és egészségbiztosítás is köthető

Lakásbiztosítás mellé baleset- és egészségbiztosítás is köthető

2021.08.20.

A baleset- és egészségbiztosítás minden esetben jól jöhet, és akár a lakásbiztosításod kiegészítéseként is megkötheted – mutatjuk a részleteket!

Tovább olvasom
Kötelező biztosítást érintő változások 2021-től

Kötelező biztosítást érintő változások 2021-től

2020.12.31.

Így napjainkban is nagy port kavart a kötelező biztosítást érintő változások kérdésköre, amik 2021-től léphetnek életbe.

Tovább olvasom
A biztosítások mikor lépnek életbe?

A biztosítások mikor lépnek életbe?

2020.09.26.

Amikor megkötünk egy biztosítást, akkor arra számítunk, hogy onnantól kezdve már védve vagyunk, holott ez csak az esetek egy részében igaz. Sajnos – mint minden esetben – itt is akadnak kivételek, amelyek árnyalják ezt a képet; az alábbiakban ezeket vesszük sorra.

Tovább olvasom