Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Mennyit jelent a minimálbér-emelés egy személyi kölcsön felvételénél?

2023.03.01.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2023. július 17. 14:27

A minimálbér-emelés a személyi kölcsönök igénylésére is hatást gyakorol; lássuk, mi változott!

Mennyit jelent a minimálbér-emelés egy személyi kölcsön felvételénél?

A minimálbér-emelés a személyi kölcsönök igénylését is könnyebbé teszi, 2023 januárjától azonban nem csak a minimálbér, de a garantált bérminimum is növekedett. Ennek okán többen juthatnak hitelhez, ha szükségük van rá, ráadásul magasabb az igényelhető hitelösszeg is: minimálbérrel az elérhető maximum összeg már 2,5 millió forint, garantált bérminimummal pedig akár 3,4 millió forint is igényelhető.

Minimálbér-emelés és az erre igényelhető személyi kölcsön

A 2023-as nettó minimálbérrel egy 2,5 millió forintos személyi kölcsön gond nélkül felvehető 4 éves futamidőre. Lényeges azonban, hogy a pénzintézetek a hitelkérelmek elfogadásánál figyelembe veszik a hitelfelvevő anyagi helyzetét is, azaz, hogy a törlesztőrészlet fizetése mellett marad-e elég pénze a megélhetésre, ennek összege pedig bankonként változik.

Érdemesebb tehát alacsonyabb összeget igényelni, ha azt szeretnéd, hogy a hitelbírálat pozitív legyen: 2 millió forintot egész biztosan megkaphatsz 4 évre, ha viszont többre lenne szükség, akkor a futamidőt érdemes meghosszabbítani; a személyi kölcsönök esetében a maximum 8 év is lehet.

Garantált bérminimum-emelés és az erre igényelhető személyi kölcsön

A 2023-as garantált bérminimumra már 900.000 forinttal magasabb személyi kölcsön is igényelhető: akár 3,4 millió forint is, négy évre. Az összeg természetesen magasabb is lehet igény szerint, ám ebben az esetben szintén emelni kell a futamidőt.

Milyen feltételeket kell teljesítened a személyi kölcsön igényléséhez?

A személyi kölcsönök esetében a minimum elvárt életkor 18 év, de egyes pénzintézetek magasabb életkort – 21, sőt, akár 23 évet is – megszabhatnak, ha pedig ezt nem éred el az igénylés pillanatában, akkor egy, a feltételeknek megfelelő adóstársat kell bevonnod az ügyletbe. A maximális életkor általában 65-70 év, és ezt a futamidő végéhez kell igazítani.

Lényeges még, hogy magyarországi, állandó, bejelentett lakcímmel rendelkezz, de egyes bankok a magyar állampolgárságot is elvárják, bár ez szerencsére nem jellemző. A lakcímet természetesen igazolni kell az érvényes lakcímkártyával, de a személyi igazolvány is szükséges. Megfelelő munkaviszonnyal is rendelkezned kell: alkalmazottként nem állhatsz próbaidő, vagy felmondás alatt, vállalkozóként pedig többnyire az egy lezárt üzleti év a minimum.

Persze kizáró okok is vannak: ha az igénylő nem cselekvőképes, ha nem rendelkezik személyazonosításra alkalmas magyar okmánnyal, vagy bejelentett magyar lakcímmel, illetve, ha negatív státuszban szerepel a KHR-ben.

Mire figyelj a személyi kölcsön kiválasztásakor?

A legfontosabb, hogy minden tekintetben megfeleljen az elvárásaidnak! A THM megmutatja neked a hitel költségét, a futamidőt igazítsd a felvenni kívánt hitelösszeghez is, azt azonban tartsd észben, hogy minél hosszabb, annál tovább kell fizetned, és annál több lesz a költség is! Rövidebb futamidőre a bank kevesebbet számol, így azzal jobban járhatsz.

Lényeges lehet az is, hogy ha nem a számlavezető bankodnál igényled a személyi kölcsönt, akkor kedvezményeket kaphatsz, ha átviszed a számlavezetést a hitelnyújtó pénzintézethez, ezzel pedig nem csak a hitel költsége lehet alacsonyabb, de a bankszámlád is olcsóbb lehet. Figyelj arra is, hogy a kiválasztott bank milyen számlacsomagokat kínál, és csak akkor dönts mellette, ha az is megfelel az elvárásaidnak.

Ne aggódj a hosszadalmas procedúra miatt, mivel az egyszerűsített bankváltás lehetővé teszi, hogy a hitel igénylésekor mindössze jelezned kelljen az erre vonatkozó igényedet, a többit pedig a választott pénzintézet elintézi helyetted!

És, ami a legfontosabb: ne dönts elhamarkodottan, hiszen egy rossz hitelkonstrukció éveken át megnehezítheti az anyagi helyzetedet!

Amennyiben személyi kölcsönt szeretnél igényelni, hasonlítsd össze az elérhető legjobb ajánlatokat oldalunkon, majd a választást követően indítsd el az igénylési folyamatot online, mindössze néhány kattintással!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

5 fontos szempont hitelfelvétel előtt

5 fontos szempont hitelfelvétel előtt

2022.03.30.

Hitelfelvétel előtt számos szempontot kell mérlegelned a saját anyagi biztonságod érdekében; mi ezekből gyűjtöttük össze az öt legfontosabbat.

Tovább olvasom
Miből áll egy hitel kamata?

Miből áll egy hitel kamata?

2022.04.11.

A hitel kamata alapvetően a banktól kölcsön kapott pénz használati díja, ami két részből, a referenciakamatból és a kamatfelárból áll.

Tovább olvasom
Mi történik a közös hitellel válás esetén?

Mi történik a közös hitellel válás esetén?

2021.06.16.

Ha válásra kerül sor, érdemes mihamarabb jelezni a hitelintézet felé a kialakult helyzetet. Ez a lépés azért is fontos, mert amennyiben az egyik fél nem fizeti a törlesztőrészletet, a hitelintézet a teljes összeget behathatja a házaspár másik tagján. Mi történik a közös hitellel válás esetén? Mutatjuk a választ!

Tovább olvasom
Lehet-e adóstárs, akinek van hitele?

Lehet-e adóstárs, akinek van hitele?

2021.10.27.

Kilencven százalék felett van az adóstárssal felvett hitelek aránya a lakáshiteleknél. Az adóstársak országa lettünk. Adóstárssá válni viszonylag könnyű, csak egy döntés, és nyakig benne vagyunk más hitelében. De mit vállalunk ezzel? Ki lehet adóstárs? Érdemes elfogadni egy ilyen felkérést, vagy túl nagyok a kockázatok? Ennek jártunk utána.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával