
CIB 5 Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel

- Online igénylés videóbankárral*
- Új vagy használt lakás vásárlásra
- Ingyenes előminősítő szolgáltatás**
- Induló díj akcióval***
- Akár egyszeri 40 000 Ft jóváírás****
- promóció -
- promóció -
A Fogyasztóbarát Lakáshitelek forint alapúak, de ezen túl is vannak kritériumok, amelyeket szükséges teljesíteni. A havi törlesztőrészleteknek egyenlőnek kell lenniük, vagyis a törlesztés annuitásos. A kamatperiódus 5, 10, vagy 15 év lehet, a kamatot pedig a futamidő végéig rögzíteni kell. A hitelbírálatnak az értékbecslés rendelkezésre állásától számított maximum 15 munkanapon belül le kell zajlania, a folyósítási határidő pedig a folyósítási feltételek teljesítésétől számított maximum 2 munkanap lehet. Amennyiben egy bank nem tudja teljesíteni ezeket a feltételeket, nem kaphatja meg a Fogyasztóbarát Lakáshitel minősítést a termékére.
A Fogyasztóbarát Lakáshitelek díjai szintén rögzítésre kerültek a pályázatban, tehát a pénzintézeteknek alkalmazkodniuk kell ehhez is, ha meg akarják kapni a minősítést. A bank referenciaértékéhez viszonyított kamatfelár nem haladhatja meg a 3,5%-ot, a folyósításig felmerülő és az előtörlesztéshez kapcsolódó díjak rögzítettek és fixek. Előbbi maximum a hitelösszeg 0,75%-a, de legfeljebb 150.000 forint lehet, az előtörlesztési díj pedig nem haladhatja meg az előtörlesztett összeg 1%-át. Lakástakarék-pénztári betétből a szerződés szerint elérhető megtakarítás, a hozzá kapcsolódó állami támogatás és az azokra jóváírt kamat mértékéig az előtörlesztésnek díjmentesnek kell lennie.
Csak abban az esetben kaphatja meg egy bank a Fogyasztóbarát Lakáshitel minősítést, ha a fenti feltételeket maradék nélkül teljesíti, éppen ezért jelenleg még kevés helyen lehet ilyen hitelterméket igényelni. Szerencsére egyre inkább bővül azoknak a bankoknak a köre, ahol fontosnak tartják, hogy a legjobbat kínálják az ügyfeleiknek, ezért a pályázatok száma is növekszik.
Ha Fogyasztóbarát Lakáshitelt szeretnél felvenni, hasonlítsd össze őket a többi ajánlattal oldalunkon, hiszen könnyen lehet, hogy olyat találsz, ami ugyan nem felel meg a fenti feltételeknek, ám bizonyos – számodra fontosabb – tulajdonságai jobbak! Amennyiben kérdésed lenne, vedd fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeinken!
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
A fogalom egy olyan lakáshiteltípust takar, amelyet a Magyar Nemzeti Bank (MNB) határozott meg bizonyos feltételek alapján. A minősítés célja – a bankok közötti piaci verseny erősítése mellett – az volt, hogy létrehozzon egy olyan lakáshitel kategóriát, amely átlátható, összehasonlítható. A minősített fogyasztóbarát lakáshitel minősítést csak azok a lakáshitelek kaphatják meg, amelyek megfelelnek az MNB által meghatározott feltételeknek.
Csak azok a lakáshitelek kerülhetnek bele a minősített fogyasztóbarát lakáshitel kategóriába, amelyeknél egyenlőek a havi törlesztőrészletek (annuitásos törlesztés). Ahol a kamatperiódus hossza öt, 10, 15 év, vagy a futamidő végéig tart a kamatrögzítés. Ahol a hitelbírálati határidő az értékbecslés rendelkezésre állásától számított legfeljebb 15 munkanap. Amelyeknél a folyósítási határidő a folyósítási feltételek teljesítésétől számított két munkanap. Ahol a hitelező által választott referenciaértékhez viszonyított kamatfelár nem haladhatja meg a 3,5 százalékpontot. Ezek mellett a pénzintézeteknek maximalizálniuk kell a folyósításig felmerülő és az előtörlesztéshez kapcsolódó díjakat. Részletezve: a folyósítási díj maximum a hitelösszeg 0,75 százaléka, de legfeljebb 150 ezer forint lehet. Az előtörlesztési díj nem haladhatja meg az előtörlesztett összeg egy százalékát, lakástakarék-pénztári betétből pedig a szerződés szerint elérhető megtakarítás, a hozzá kapcsolódó állami támogatás és az azokra jóváírt kamat mértékéig az előtörlesztés díjmentes.
Ennél a hiteltípusnál is olyan hitelbírálatot végeznek a bankok, mint az összes többi lakáshitelnél. Azaz az általános előírások mellett, a feltételek között az önerő és a jövedelmi helyzet a legfontosabb. A bankok az ingatlan becsült forgalmi értékének legfeljebb nyolcvan százalékát hitelezhetik meg, de a legtöbb pénzintézet ennél lejjebb húzza meg a határt, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a legtöbbször 30-50 százalékos önerővel kell számolnunk egy-egy konstrukcióban.
Ugyanúgy, mint a többi hiteltípus esetében, érdemes megnézni a szolgáltatás részleteit, ebben a THM értéke lehet segítségünkre. Nem biztos, hogy minden esetben a minősített fogyasztóbarát lakáshitel a legjobb választás, de a tapasztalatok szerint általában ezek a kölcsöntípusok rendelkeznek a legjobb feltételekkel.
Jól összehasonlíthatóak a termékek, valamivel gyorsabb lehet az ügyintézés, kiszámíthatóbb a hitel, ugyanakkor ennél a típusnál is ugyanúgy kell ismernie saját igényeit, lehetőségeit a hiteligénylőnek, ahogyan a több típusnál, és a kockázatokat is mérlegelni kell.
Többféle élethelyzetben segíthet a szabad felhasználású hitel a céljaid megvalósításában – az alábbiakban összegyűjtöttünk néhány példát.
Tovább olvasomAz iparűzési adót, illetve azon belül a KATA adózási formát is érintő változásokat vezettek be idén – tudj meg mindent a részletekről!
Tovább olvasomItt az ideje belevágni a régóta tervezett lakásfelújításba! Január óta az állami támogatásnak köszönhetően akár hárommillió forint is visszaigényelhető a felújításra költött összegből. Természetesen ehhez néhány feltételnek meg kell felelni. Mutatjuk, melyek azok az esetek, amikor elbukhatod a támogatott lakásfelújítási hitel igénylését.
Tovább olvasomAz előzetes hitelbírálat igényléséhez számos dokumentumra lesz szükséged – az alábbiakból megtudhatod, melyekre!
Tovább olvasom